Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Dini Sözler

YazarMesaj
ADmin - AyaZ
Admin
ADmin - AyaZ

Dini Sözler Empty
MesajKonu: Dini Sözler   Dini Sözler Icon_minitimeÇarş. Ara. 30, 2009 3:19 am

Dini Sözler Leyl3332bj8

O öyle bir haktırki yokluğa hükmedip yoku yoka aşık eder

YAZIKLAR OLSUN SANA EY İNSAN! ŞEYTANA VE DUNYAYA KAPILMA KENDINE ACI VAKİTLERİN KIYMETİNİ BİL NEFESLER SAYILIDIR BİR NEFES GİTMEKLE BİR PARÇAN GİTMİŞ DEMEKTİR..

Ey insan! dışını düzeltip insanlara karşı suslenırken allaha karşı içindeki isyan nedir! aciz insandan utanır rabbınden utanmazsın ne hayasız hal bu insanlara fazilet tavsiye ederken kendin rezaletle ugraşman ne aşagılık bir iş! insanları alaha dave...t ederken kendin allahdan kaçarsın insanlara allahı hatırlatır kendin unutursun..

NaMaZ KıLMaKTaN aYaKLaRı ŞiŞeN PeYGaMBeRiN uYuMaKTaN GöZLeRi ŞiŞeN üMMeTiYiZ!..

DOSTT İSTERSEN RABBİM YETERRRRR!!!...

Allahı kalp den sevki yüzünden güller dökülsün..

Gül sevginin tacirisir.Bu yüzden her bahar gülle taclanır.O gülki muhanmeti anlatır.Muhanmeti anlatan gül koklanır..

Farkında olmalı insan...bir damlacık sudan yaratıldığını farketmeli.anne karnına sığarken dünyaya neden sığamadığını ve sonunda bir metrekarelik yere sığmak zorunda kalacağını farketmeli henüz bebekken\'dünya benim\'dercesine avuçlarını sımsıkı kapalı olduğun, ölürkende aynı avuçların\'herşeyi bırakıp gidiyorum işte\'dercesine apaçık olduğunu farketmeli...

HAYAT DEDİĞİN MEKAN SOLUP GİDEN YAPRAKTIR ÇOK NAZLANMA EY İNSAN SON MEKANIN TOPRAKTIR!!!

peygamberin yolundan allahyolundan gidinçünkü o yol hep sizi güzele götürür sizi sizi ahirette hep güldürür..

HAZRETİ DAVUD,HZ.LOKMANA,BİR HAYVN KESİP,EN İYİ YERİNİ GETİRMESİNİ İSTER.HZ LOKMAN HAYVANI KESTİKTEN SONRA,DİL VE KALBİNİ.HZ DAVUDA GETİRİR.HZ DAVUD DİL VE KALP YERİNDE KULLANILIRSA EN İYİ YERDİR.AKSİ TAKTİRDE EN KÖTÜ YERDİR DER.

NAMAZ DİNİN DİREĞİDİR.NAMAZIN VAKTINDA KILANIN İÇİ HUZURLA DOLAR. BUGÜN NAMAZ KILKI YARIN DA ALLAH SENI MÜKAFATLANDIRSIN...

EĞER BİR GÜN ÇOK BÜYÜK BİR DERDİN OLURSA RABBİNE DÖNÜP \'\'RABBİM BENİM ÇOK BÜYÜK BİR DERDİM VAR\'\' DEME DERDİNE DÖNÜP \'\' BENİM ÇOK BÜYÜK BİR RABBİM VAR\'\' DE !!

CUMLELER DOĞRUDUR SEN DOĞRU İSEN, DOĞRULUK BULUNMAZ SEN EĞRİ İSEN....HALUKey kul kıl namazını sonra kılarım deme kılarlar senin cenaze namazını!!!!

Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir. (Hz. Ebubekir) Özü doğru olanın, sözü de doğru olur. (Hz. Ali (r.a)) Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. (Yahya bin Muaz) Her gecenin bir gündüzü vardır. (Hz. Ali (r.a)) Sakladığın sır senin esirindir. Açığa vurursan sen onun esiri olursun. (Hz. Ali (r.a))

hayat bunca şeye ragmen devam ediyor ama biz ise hayatın anlamını bilmeyim bizi yaratana kulluk etmiyoruz allah bizi affetsin amin...

Birgün Emir Süleyman Pervane, Mevlana'dan kendisine öğüt vermesi için ricada bulumuştu. Mevlana, dan kendisine öğüt vermesi için ricada bulunmuştu. Mevlana, bir zaman düşündükten sonra: - Emir Pervane, Kur'anı ezberlediğini duyuyorum, doğru mu? Dedi. Pervane: - Evet. - Ayrıca, Şeyh Sadreddin'den hadis ilmi okuduğunu da duydum. - Evet doğrudur. Bunun üzerine Mevlana şöyle buyurmuştu: - Mademki, Tanrı ve onun peygamberinin sözlerini okuyorsun... O sözlerden öğüt alamıyorsan, hiçbir ayet ve hadis'in emrine uyamıyorsan, benim nasihatimi nasıl dinler ve ona uyarsın. Pervane, bu sözler üzerine ağlıyarak dışarı çıkar.

Allahü teâlâ, peygamberi Musa aleyhisselâma hitap edip " (Ey Musa! Filân mahallede, bizim dostlarımızdan biri vefât etti. Git onun işini gör. Sen gitmezsen, bizim rahmetimiz onun işini görür) buyurdu. Hazret-i Musa, emir olunduğu mahalleye gitti. Oradakilere: -Bu gece, burada, Allahü teâlânın dostlarından biri vefât etti mi? diye sorunca: -Ey Allahın peygamberi! Allahü teâlânın dostlarından hiç kimse vefât etmedi. Ama, filân evde zamanını kötülüklerle geçiren fâsık bir genç öldü. Fıskının çokluğundan, hiç kimse onu defnetmeye yanaşmıyor, dediler. Musa aleyhisselâm: -Ben onu arıyorum, buyurdu. Gösterdiler. Hazret-i Musa, o eve girdi. Rahmet meleklerini gördü.Ayakta durup, ellerinde rahmet tabakları olup, Allahü teâlânın rahmet ve lütfunu saçıyorlardı.Hazret-i Musa, yalvararak münacaat etti: -Ey Rabbim! sen buyurdun ki, o''Benim dostumdur.'' İnsanlar ise fâsık olduğuna şahitlik ediyorlar. Hikmeti nedir? Allahü teâlâ: (Ey Musa! İnsanların onun için fâsık demeleri doğrudur. Ama, günahından haberleri var, tövbesinden haberleri yok. Benim bu kulum, seher vakti, toprağa yuvarlandı ve tövbe etti. Bizim huzurumuza sığındı. Ben ki, Allah'ım! Onun sözünü ve tövbesini kabul ettim. Ona rahmet ettim ki, bu dergâhın ümitsizlik kapısı olmadığı anlaşılsın!) buyurdu.

insanoglu nerden bılecek kı,kımılerı ahıretlık kımılerı dunyalık burda,el açıp yalvarma zamanı bugün ALLAH'Ayonelecek butun kalplerımız...

Gezdim yemeni sami ettim ilim talep meger ilim birsey degilmis illa edep illa edep...!

SEVDİĞİN İÇİN ÖLMEYİ DÜŞÜNÜRSÜN HEP.FAKAT HİÇ ÖLÜMÜ YALNIZ BAŞINA DÜŞÜNMEZSİN.ASLINDA BİR DÜŞÜNSEN YAŞAMAYI SEVDİĞİNDEN DAHA ÇOK SEVECEKSİN BELKİ DE SEVDİĞİNİ...

Ameller niyetlere göre değer kazanır.HZ.MUHAMMED

https://burasiturkiye.yetkin-forum.com

Dini Sözler
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dini Sohbet
» Ahlaki Sözler